Anı yazısı nasıl yazılırOkulun son senesinde yıllar sonra okununca gözler dolsun diye bazı sevilen arkadaşlara yazılan ve yazdırılan genelde burada veda etmiyorum çünkü kimse bir yere gitmior gibi klişelerle doldurulan yazılardır.

Kafada kurulan seylerin bir türlü yazılamadığı için, bir nevi eziyettir andaç yazısı yazmak. Duygusal birşey mi yazsam… geyik mi yazsam gibi düşünceler ve abi toplanıp ortak bişiler yazalım, birbirimizi anlatmayalım, klasik olmasın, biz farklıyız, yaptığımız muzurluklari yazalım tarzında planlarla başlayıp yola koyulunur genelde, fakat nedense ortaya hep şöyle birşeyler çıkar:

Sevgili Kuntik,
İlk seni gördüğümde sana kanım ısınmamıştı, sonradan ne kadar iyi bir insan olduğunu anladım. Birlikte çok eğlendik. Benim için iyi bir arkadaşsın. Sana hayatının geri kalan bölümünde başarılar. İlerde de görüşmek üzere.
Dostun Tantun

Yıllar boyu hatırlayacağımız bu yazılara gereken önemi vermemiz gerekir, zira birkaç yıl sonra okuyunca bunları yazan ben miyim diye düşünürken bulur kendini kişi:

Canım cicişim;
sen benim herşeyimsin.,,,biz neler neler yaşadık 2 cihan duysa inanmaazzz,,,herşein üstesinden birlikte geldikk ,,sınavlaar,,erkeklerr,,hayatın zorluklarıı falaan heep hep yani,,,hatrlarmısın o sewdiin botu alman için harçlılklrmızı biriktrdiimizii,sora berkcanın seni ektiğindee omuzmda ağladıını,,ahh ahh kuzucanım bulamadık ezel gibi erkekk ahahahaaa:) sana veda etmiyorrum çnküü hiç ayrlmıczz şimdiki gbi üni olsun iş vs. olsun hep hep brlkte olcaz XO XO
Sewgi pıtırcıı

Aslında yıllık yazısının belirli bir kalıbı, şekli yoktur. Klişe de olabilir, marjinal de olabilir; yeter ki kaliteli olsun. Yıllar sonra da okuyunca da kah insanın yüzünü güldürsün, kah buruk bir sevinç bıraksın. Çünkü okul anıları hayatımız boyunca hatırlamak istediğimiz, bir daha yaşayamayacağımız anlarla doludur.
Yukarıda örnekleri verilen anı yazıları tamamen hayal ürünüdür.

Anı yazısı örnek şablonu:

Yazılarınızı düzenlerken aşağıdaki örneği şablon olarak kullanabilirsiniz

Word 2003
Word 2007
PDF
Anı yazısı örneği - Word 2003
Anı yazısı örneği - Word  2007
Anı yazısı örneği - PDF